Комментарии:
💪
ОтветитьΟ Λούκι Λουκ είχε έντονα επηρεαστεί αρχικά από τα κλασικά αμερικανικά γουέστερν, μα από τη δεκαετία του 60 και 70 και από το σπαγγέτι γουέστερν.
Το 1991 ο Τέρενς Χιλ, ένας από τους κορυφαίους πρωταγωνιστές των σπαγγέτι γουέστερν, όπως τα Τρινιτά, Με λένε Κανένα, Τζάνγκο ετοίμασε το φέρετρο και τριλογία του Κατ Στίβενς, διασκεύασε το Λούκι Λουκ στη μεγάλη οθόνη, με το δικό του τρόπο, διατηρώντας την κλασική εμφάνιση που είχε στα κλασικά του έργα - μπεζ ρούχα, τιράντες, καπαρντίνα και περίστροφο Κολτ navy...-
Έτσι ο Λούκυ Λουκ έγινε ένα από τα τελευταία κωμικά σπαγγέτι γουέστερν που είχα και την ευκαιρία να δω παιδί στη μεγάλη οθόνη....
Αντικειμενικά ίσως δεν είναι κάτι σπουδαίο, αλλά πώς γίνεται κανείς να είναι αντικειμενικός με κάτι που αγάπησε παιδί και τόσο επηρέασε αργότερα την αισθητική του;
Δε γίνεται να είναι και δε χρειάζεται να είναι...
Ωραια ταινία σε ευχαριστώ 🐸❤️🇬🇷
ОтветитьΌμορφα χρόνια.....σε ευχαριστώ
ОтветитьΦασίστα Λουκυ Λουκ, λευτεριά στους Ντάλτον 🤣
Ωραία ταινία, μόνο να μην είχε τα κοψίματα στην "μάχη" με τους Ινδιάνους
Νιώθω παιδί ξανά!! Γελαω,θυμάμαι,και θα την βλέπω καθημερινά!! Κόλλημα!!
ОтветитьΤί ωραίες αναμνήσεις από αυτές τής ταινίες.σε ευχαριστούμε πολύ όλοι μας.
ОтветитьΤο Unforgiven του Κλιντ μήπως μπορείς, φίλε Κωστή, να το ανεβάσεις;
Ответить